Nie zapominaj o regularnych wizytach u stomatologa

      Możliwość komentowania Nie zapominaj o regularnych wizytach u stomatologa została wyłączona

Na pewno wiesz, że uśmiech ma ogromne znaczenie w kontaktach międzyludzkich. Nic nie sprawi, że poczujesz się bardziej pewnie niż piękny uśmiech i białe, zdrowe zęby.
Aby cieszyć się zdrowymi zębami, konieczne są regularne wizyty u dentysty. Odwiedzaj go przynajmniej dwa razy w roku. Stomatolog na każdej wizycie sprawdzi stan Twojego uzębienia oraz dziąseł, a w przypadku zmian chorobowych podejmie odpowiednie działania. Wczesne wykrycie początków próchnicy pomaga zapobiegać rozwojowi choroby. Podczas wizyty kontrolnej dentysta usunie osad i kamień z Twoich zębów, a także doradzi odpowiedni sposób pielęgnacji. Nie możesz zapominać o regularnym szczotkowaniu zębów, najlepiej po każdym posiłku. Używaj również nici dentystycznych i płynu do płukania ust. Masz zdrowe zęby, ale chciałbyś, żeby były bardziej białe? Nie ma problemu. Dentysta doradzi Ci najlepszy sposób wybielania zębów, który nie zaszkodzi ich zdrowiu. Po wybielaniu musisz stosować tzw. białą dietę, która pozwoli na dłuższe zachowanie efektów zabiegu. Unikaj picia czarnej herbaty, kawy, palenia papierosów i spożywania potraw, które mogą barwić zęby.
Wizyta u stomatolog warszawa bemowo budzi w niektórych osobach przerażenie. Jeśli do nich należysz, poszukaj dentysty z polecenia, który sprawi, że doświadczenie to stanie się przyjemniejsze.